
- Certyfikaty w procedurze zamówień publicznych
- Czym różni się pojęcie opóźnienie a zwłoka? Pojawiają się w umowach w zamówieniach publicznych. Proszę o podanie w 2 zdaniach różnic oraz o wskazanie podstawowych aktów prawnych które coś więcej podpowiadają.
- Czy w postępowaniach o udzielenie zamówienia, opisując warunki udziału w postępowaniu w treści siwz i ogłoszenia, w przypadku złożenia oferty przez konsorcjum obowiązkiem jest ocenie ich spełnienia zastosowanie zasady sumowania?
- Co ma zrobić zamawiający, prowadził postępowanie „regulaminowe” o wartości zamówienia poniżej 30 000 euro, kiedy wszystkie lub niektóre ze złożonych cen w ofertach przekraczają tą progową wartość?
- Zamawiający w oparciu o przepisy ustawy pzp ogłosił przetarg nieograniczony i podzielił zamówienie na dwie części. Na każdą część wpłynęły po 2 oferty.
- Medycyna pracy udostępnienie a powierzenie - Pytanie uzupełniające
- Medycyna pracy udostępnienie a powierzenie
- W jakich przypadkach można zastosować przepis wskazany w art. 26 ust 2f ustawy pzp?
- Planowania zamówień - nikt nic nie mówił jak planować umowy ramowe. Generalnie to nie jest zamówienie. I zawsze zamawiający może nie udzielać umów wykonawczych albo (gdy umowa jest na dwa lata) nie zawierać żadnej umowy w danym roku budżetowym.
- Jak ma postąpić wykonawca składając JEDZ poprzez środek komunikacji elektronicznej podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę umocowaną jako pełnomocnik? Czy pełnomocnictwo też powinno być w formie elektronicznej podpisane kwalifikowanym
- Dotyczy zmian obowiązujących od dn. 18.04.2018r, ponieważ mam dylemat czy od 18-go stosujemy dokumenty wyszczególnione w art. 25a ustawy pzp tylko w zakresie postępowań powyżej progu unijnego czy również w zakresie postępowań „krajowych”.
- W trakcie kontroli zamówienia publicznego postawiono nam zarzut naruszenia przepisów ustawy Pzp z art. 41 pkt 7
- Czy po 18 kwietnia 2018 r. aż do 18 października 2018 r. można używać następujących zapisów w SIWZ poniżej progów unijnych
- Zamawiający ma zaplanowane wykonanie różnych projektów m. in. w zakresie: sieci energetycznej, instalacji elektrycznych, wentylacji i klimatyzacji, robót budowlanych związanych z remontami pomieszczeń, itp.
- Czy zamawiający w przetargu nieograniczonym w procedurze, której wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, zobowiązany jest dwukrotnie żądać oświadczenia o przynależn
- Przygotowując opis przedmiotu zamówienia w robotach budowlanych zgodnie z art. 31 ustawy pzp zleciliśmy przygotowanie dokumentacji i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (stwior) firmie zewnętrznej (biuro projektów). W trakcie odbioru części
- Czy w procedurach zamówień o wartości pow. 30 000 euro (zamówienie klasyczne), zamawiający ma obowiązek/możliwość na wezwanie wykonawcy powielać (kserować) oferty złożone przez wykonawców?
- Na co zwrócić szczególną uwagę przygotowując ogłoszenie o zamówieniu o wartości zamówienia powyżej kwot progowych unijnych, które są publikowane w DUUE?
Chcesz zadać pytanie ?
W celu zadania pytania do ekspertów Pracowni Zamówień Publicznych prosimy o wysłanie e-mail na adres pzp@pzp.pl